Klimatizácia

Klimatizačné jednotky GREE

Klimatizačné jednotky GREE

GREE je značka výrobcu, ktorý vyrába vysoko kvalitné klimatizačné zariadenia pre obytné a komerčné účely už mnoho rokov.

Výhody GREE:

Kvalita
Spoločnosť GREE kladie osobitný dôraz na kvalitu a životnosť svojich výrobkov. Preto sú všetky časti klimatizácie vyrobené vo vysokej kvalite pre zabezpečenie dlhej a bezporuchovej prevádzky. Okrem toho kladie spoločnosť GREE osobitný dôraz na svojich vývojárov, aby vyvinuli energeticky úsporné produkty, ktoré sú vyrobené s dôrazom na ochranu životného prostredia a v súlade s normami.

Dizajn
Moderným dizajnom prináša klimatizácia značky GREE dotyk luxusu do každej domácnosti. Užívateľsky prívetivé diaľkové ovládanie zaručí jednoducho radosť pri nastavovaní operácií. Technické vylepšenia a dizajn klimatizačných jednotiek GREE vždy zohľadňujú úsporu energií, tichý chod všetkých zariadení a bezpečnú prevádzku.

Gree DC inverterová regulácia s najnovšou riadiacou technológiou G10
Pomocou inverterovej regulácie (meniča frekvencie) sa mení rýchlosť kompresora. Napätie striedavé AC z elektrickej siete je prevedené meničom na jednosmerné DC napätie. Týmto jednosmerným napätím a zmenou frekvencie je prevádzkovaný kompresor. Výkon kompresora je presne prispôsobený požiadavke v miestnosti. Tak sa vyhne kolísaniu teploty v miestnosti a zároveň ušetrí až 40% energie. Vďaka najnovšej inverterovej technológii Gree G10 je rýchlosť kompresora možné znížiť na veľmi nízke otáčky a je riadený čiastočne pri 10Hz. Tak sa pri čiastočnom zaťažení ušetrí ešte viac energie.

 • Otáčky a regulácia krútiaceho momentu
  • Umožňuje nízke otáčky kompresora
  • Presná regulácia otáčok
 • Vysokorýchlostný (High-Speed) DSP či
  • Vysokorýchlostný počítačový čip zaisťuje rýchle ustálenie chodu motora
  • Umožňuje energeticky úspornú prevádzku
 • Napájanie v širokom rozsahu (150-260 V)
  • Väčšia stabilita
  • Nižšie riziko poruchovosti / dlhšia záruka
 • Ekologické chladivo R410A
  • Nulový potenciál znečistenia ozónu (ODP)
  • Veľmi efektívne chladivo – poskytuje vysokú účinnosť

Dvojitý rotačný piestový kompresor Gree
Dva proti sebe rotujúce disky v dvoch kompresorových komorách zabezpečujú potrebnú tesnosť chladiva. Protismerným otáčaním diskov má tento typ kompresora veľmi hladký chod, je mimoriadne tichý, charakterizovaný dlhou životnosťou. Vzhľadom k tejto skutočnosti musia rotujúce disky prekonávať iba dve polohy medzi nízkym a vysokým tlakom chladiva. Táto technológia umožňuje veľmi dobrú reguláciu a pomalý chod zariadenia. Vzhľadom k tomu je po uvedení zariadenia do prevádzky, najmä na jej začiatku (aby sa vyrovnala teplota v miestnosti) veľmi dôležité, aby mohol kompresor pracovať čo najpomalšie.

Zimná prevádzka

Zabudovaný systém zimnej prevádzky vo vonkajšej jednotke umožňuje počas zimnej prevádzky chladenie a vykurovanie aj pri nízkych vonkajších teplotách.

 • Chladenie do -15°C vonkajšej teploty
  Týmto zariadením je možné chladenie napríklad technických / IT priestorov, ktoré majú byť neustále chladené aj v zimnom období.
 • Kúrenie do -15°C (-20°C) vonkajšej teploty
  Týmto zariadením je možné veľmi efektívne temperovanie a kúrenie technických priestorov, hál či izbových miestností v zimnom období.

I-Feel – komfortná funkcia

Obvykle sa pre reguláciu a meranie teploty vyfukovaného vzduchu z klimatizačnej jednotky meria teplota okolitého vzduchu na výstupe vzduchu z vnútornej klimatizačnej jednotky t.j. prevažne vo výške jednotky cca. 2,2m. Zariadenie s funkciou I-Feel má diaľkový ovládač pre zvýšenie komfortu so vstavaným teplotným čidlom (senzorom). V prípade, ak je diaľkový ovládač klimatizačnej jednotky umiestnený blízko užívateľa, je meraná teplota prostredia regulovaná podľa miesta pohybu užívateľa.

Samočistiaca funkcia

Pri konvenčných klimatizačných zariadeniach sa pri režime chladenia môže často vyskytnúť na vnútornej strane výmenníka tepla pleseň. Dôvodom tohto javu je skutočnosť, že po vypnutí chladiaceho cyklu klimatizačného zariadenia je výmenník tepla stále chladný a vlhký. Táto vlhkosť umožňuje neustále vytváranie plesní. Samočistiaca funkcia tohto zariadenia zabezpečuje následne po vypnutí chladiaceho procesu ďalší cca. 10 minútový chod ventilátora vnútornej jednotky, čím sa zabezpečí dokonalé vysušenie zabudovaného výmenníka tepla a tým sa vlastne zabraňuje akémukoľvek ďalšiemu vzniku plesní v zariadení.

Funkcia tichého režimu

Uvedená vnútorná klimatizačná jednotka má zabudovaný nízkootáčkový ventilátor a ďalšie doplňujúce zariadenia, ktoré zabezpečujú veľmi nízku úroveň otáčok, čím sa táto jednotka stáva obzvlášť tichou. Napríklad pri tom modeli – nástennej jednotke U-Cool má vnútorná jednotka hlučnosť iba 21dB(A)

Turbo funkcia

Ventilátor vnútornej jednotky beží na veľmi vysoké otáčky, čím sa dosiahne účinnosť chladenia i kúrenia na požadovanú izbovú teplotu oveľa rýchlejšie.

Funkcia nočného režimu

V režime chladenia sa teplota znižuje postupne komfortnou krivkou a jej udržiavanie prebieha plynule. Pri režime kúrenia je tento proces obdobný, charakteristický plynulým priebehom.

Funkcia kúrenia 8°C

Hodnota, na ktorú je udržiavaná teplota v miestnosti v zimnom období. Pomocou tejto funkcie sú klimatizované miestnosti v zimnom období chránené proti zamrznutiu. Pri tejto funkcii je dosiahnutá výrazná úspora energie vzhľadom na to, že je toto zariadenie schopné udržiavať v miestnosti stálu teplotu 8°C.

Funkcia úspory energie

Navolením tejto funkcie je zaručená úspora spotrebovanej energie, nakoľko už potom nie je možné nastavenie extrémne nízkych a extrémne vysokých teplôt na danej klimatizačnej jednotke.

Pohotovostný režim 1 Watt

Vylepšením platinového dizajnu zariadenia je to, že v pohotovostnom režime je spotreba energie iba 1 Watt.

Plazmový filtračný systém s ionizačným generátorom

 • Efektívne čistenie vzduchu
  Účinný filter zabezpečuje zachytenie až 90% najmenších prachových častíc, vírusov a baktérií z filtrovaného vzduchu.
 • Spoľahlivo odstraňuje pachy zo vzduchu
 • Zabezpečuje zlepšenie kvality ovzdušia zápornými iónmi

Aktívny uhlíkový filter

Uhlíkový filter odstraňuje cigaretový dym, zvieracie a iné nepríjemné pachy.

Strieborný ionizujúci filter

Filter obsahujúci ionizačné striebro, pomocou ktorého sa spoľahlivo a účinne odstráni až do 99% baktérií z ovzdušia. Okrem toho výrazne potláča šírenie plesní a baktérií.